pieces-of-the-puzzle-592798_640

Kéž bychom si pamatovali víc

Sedím na lavičce a zamyšleně hledím kolem sebe. Stromy už jsou téměř holé a všude se válí kupy listí. Fouká vítr, proto mi vlasy poletují neposlušně kolem hlavy. Mám zrovna čas mezi přednáškami a přemýšlím… Snažím si vybavit dědův hlas. Slyším jeho smích, několik vět, které mi utkvěly v paměti. Místo radosti ze vzpomínky cítím podivnou pachuť. Moje vzpomínky mi připadají rozmazané a žalostně útržkovité…

Continue reading „Kéž bychom si pamatovali víc“

clock-474128_640

Moje myšlenky jsou občas silnější než já

Byl večer, těšila jsem se do postele. Zítra jdu do práce a musím se vyspat, jinak budu nepoužitelná. Podobné slova mi včera probíhaly hlavou, když jsem se uložila do voňavých peřin. Protože jsem usnout potřebovala, moje hlava se dala na protest.

Continue reading „Moje myšlenky jsou občas silnější než já“

buchty-a-klobasy

Recenze: Buchty a klobásy, nejzvrhlejší animák všech dob

Nový animovaný film Setha Rogena je opravdu něčím výjimečný. Je to vůbec první animovaný film pro dospěláky, který běží v kinech. A když říkám, že je jen pro dospělé, myslím to opravdu vážně, protože takovou sprosťárnu by děti určitě vidět neměly. Pro tento snímek je typický naprosto uvolněný děj, kdy jedna hláška střídá druhou, a na obrazovce se dějí takové výstřednosti, o kterých jste si mysleli, že na stříbrném plátně nikdy neuvidíte.

Continue reading „Recenze: Buchty a klobásy, nejzvrhlejší animák všech dob“